Bornholm to mała duńska wyspa na Bałtyku, zwana „Majorką północy” jest magnesem przyciągającym ludzi spragnionych zróżnicowanej przyrody, spokoju i niepowtarzalnych krajobrazów. Leży zaledwie 100 km od Kołobrzegu.

WYCIECZKA „MORSKI REJS” / BORNHOLM

Dla mieszkańców wyspy turyści są mile widzianymi gośćmi. Dokładają wszelkich starań, aby niezapomniane wspomnienia skłoniły do ponownego przyjazdu. O zaspokojenie wyszukanych gustów kulinarnych dba niezliczona ilość restauracji, barów i kawiarenek. Na każdym kroku spotyka się urokliwe miasteczka i malownicze osady rybackie. Dzień dzisiejszy i nowoczesna technika splata się z tajemniczą przeszłością, zaklętą w pamiątkach z dawnych wieków.

Bornholm to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu. Plusem są niewielkie odległości pomiędzy miejscami wartymi zobaczenia. W czasie wędrówek po wyspie koniecznie trzeba odwiedzić jeden z licznych warsztatów rzemiosła artystycznego i tradycyjną wędzarnię ryb, by spróbować miejscowego przysmaku, czyli wędzonego śledzia.

Rejsy statkami pasażerskimi odbywają się z portu w Kołobrzegu.

Program

05:00 - Wyjazd z ośrodka SOLEO do Kołobrzegu

05:00- 06:00 - Przejazd do Kołobrzegu – ok. 50 min – 1h (ok. 50 km)

06:00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;

07:00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;

07:00 – 11:30 – pobyt na statku; śniadanie (usługa dodatkowo płatna); projekcja filmów video;

11:30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem

12:00 – rozpoczęcie wycieczki w porcie w Nexo - przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum.

Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie położony, tętniący życiem rynek. Jest tu Svanake Bryhus jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Warto zwiedzić również niewielką hutę szkła.

13:00 - odjazd - przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej, a napewno największe w Skandynawii.

14:45 – odjazd - Z zamku Hammershus jedziemy do Olsker i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Rotunda ta jest najwyższa( 26 m) z czterech na wyspie. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Dalej przez Klemensker, Aarsballe, przez kompleks leśny Almindingen jest trzecim do wielkości lasem w Danii, a zarazem zbiorowiskiem unikatowej flory i fauny bornholmskiej. Rosną tu nie rosnące w pozostałej Danii gatunki anemonów i paproci, dalej przez Aakirkeby gdzie miniemy kościół Aa Kirke pw. św. Jana z 1150 roku, do dziś największa budowla sakralna na wyspie.

16:00 – powrót do Nexo

16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo; Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.

17.00 - zaokrętowanie na statek;

17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu;

17.30 – 22.00 – w czasie rejsu: obiadokolacja (usługa dodatkowo płatna);

22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu – przejazd powrotny do Rewala – ok. 1h (ok. 50 km)

23:00 - Powrót do ośrodka SOLEO

Sprawdź nasze pozostałe propozycje wycieczek

Klimatyczny Kołobrzeg

Zobacz

Oceanarium Stralsund

Zobacz

Ogrody Hortulus

Zobacz

Park rozrywki - Heide Park

Zobacz

Woliński Park Narodowy

Zobacz

Sprawdź nasze pozostałe propozycje wycieczek

Klimatyczny Kołobrzeg

Zobacz

Oceanarium Stralsund

Zobacz

Ogrody Hortulus

Zobacz

Park rozrywki - Heide Park

Zobacz

Woliński Park Narodowy

Zobacz

chcesz spędzić wakacje w rewalu? skorzystaj z naszej oferty!

zarezerwuj teraz!

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X