Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej.

WYCIECZKA „ZACZAROWANY LABIRYNT” / OGRODY HORTULUS – DOBRZYCA

Ogrody Hortulus położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b. Ogrody oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce.

Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

Program

Wyjazd z ośrodka SOLEO

Przejazd do Dobrzycy – ok. 1 – 1,5h (ok. 75 km)

Zwiedzanie Ogrodów Tematycznych Hortulus – ok. 2h

Zwiedzanie ogrodów Spectabilis – labirynt – ok. 2h

Powrót do ośrodka SOLEO – ok. 1 – 1,5h (ok. 75 km)

DOJAZD

Najdogodniejszy dojazd prowadzi drogą wojewódzką nr 102 (przez Trzebiatów) w kierunku Kołobrzegu, następnie drogą krajową DK11. Z drogi krajowej nr 11 (odcinek: Koszalin - Kołobrzeg) - zjazd w miejscowości Borkowice na południe.

INFORMACJE DODATKOWE

"Caffebar Barwinek" przy Ogrodach Tematycznych Hortulus oraz "Caffebar Rumianek" na terenie Ogrodów Spectabillis, oferują nie tylko desery i kawę, ale również dania obiadowe i z grilla.

Obowiązuje zakaz wprowadzania wózków dziecięcych, rowerków i innych pojazdów dziecięcych do Ogrodów Tematycznych Hortulus. Prosimy o zabranie ze sobą nosidełka lub chusty dla najmłodszych dzieci. W Ogrodach Hortulus Spectabilis wjazd wszelkimi wózkami oraz dziecięcymi rowerkami jest możliwy.

Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na teren biletowany obu Ogrodów. Dotyczy to wszystkich ras psów i kotów, również noszonych na rękach i w torbach. Podczas zwiedzania ogrodów, psy można zostawiać w specjalnie do tego przygotowanym, zacienionym miejscu z dostępem do wody pitnej. Pamiętajmy, że pies noszony na rękach, nadal pozostaje psem.

Za wszelkie zakupy można zapłacić kartą.

Bezpłatny parking

Sprawdź nasze pozostałe propozycje wycieczek

Klimatyczny Kołobrzeg

Zobacz

Oceanarium Stralsund

Zobacz

Morski rejs na Bornholm

Zobacz

Park rozrywki - Heide Park

Zobacz

Woliński Park Narodowy

Zobacz

Sprawdź nasze pozostałe propozycje wycieczek

Klimatyczny Kołobrzeg

Zobacz

Oceanarium Stralsund

Zobacz

Morski rejs na Bornholm

Zobacz

Park rozrywki - Heide Park

Zobacz

Woliński Park Narodowy

Zobacz

chcesz spędzić wakacje w rewalu? skorzystaj z naszej oferty!

zarezerwuj teraz!

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X